HOMA EDUCANDUS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


HOMA EDUCANDUS - Φόρουμ φιλοσοφίας, παιδείας, πολιτικής και ναυτιλίας!
 
ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλLatest imagesΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Προβλήματα στις συνδέσεις adsl της ΟΤΕΝΕΤ

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

Προβλήματα στις συνδέσεις adsl της ΟΤΕΝΕΤ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Προβλήματα στις συνδέσεις adsl της ΟΤΕΝΕΤ   Προβλήματα στις συνδέσεις adsl της ΟΤΕΝΕΤ Icon_minitimeΤετ Μάης 21, 2008 9:33 pm

Καλώς ή κακώς έχουμε πλέον συνδέσει τη ζωή μας και τις καθημερινές μας δραστηριότητες με το ίντερνετ. Και όταν κάποια στιγμή πας να το ανοίξεις το ρημάδι και εκείνο σου κάνει τσαλιμάκια, σε πιάνει απελπισία και απόγνωση. Θα μου πεις, είχε και η γιαγιά σου και η μάνα σου κυρά μου ίντερνετ; Πώς κάνεις έτσι;
Κοίτα, τώρα που άνοιξε πάλι μπορώ και να το φιλοσοφήσω... Πως ευκαιρία είναι να κάνουμε και τίποτε άλλο... να μπει και λίγο φρένο στην εξάρτηση και άλλα καθησυχαστικά. Αλλά όση ώρα ήταν κομμένο, μασούσα από νύχια μέχρι σίδερα. Ξέρεις τι είναι να έχεις δουλειά στη μέση και να μένεις στα κρύα του λουτρού;
Μία ώρα το πρωί... και ξανά μία ώρα το βράδυ. Έτσι για να γίνουν τα νεύρα μου κρόσια και να γκαρίζει μέσα μου η γκρίνια του τεχνικού μου... ακόμα στην ΟΤΕΝΕΤ είσαι εσύ;
Ναι, βρε μάστορα. Στην ΟΤΕΝΕΤ. Και σήμερα ήταν η μέρα που πήγα και πλήρωσα και το μπουγιουρντί... Για να μου σπάσουν ακόμη χειρότερα τα νεύρα.
Τους παίρνω στην πρωινή διακοπή... Α, έχουμε ένα προβληματάκι... Αν ως το βράδυ δε φτιάξει, ξαναπάρτε μας!!!
Ευτυχώς λίγο αργότερα έφτιαξε... Υπομονή λέω. Μην κάνεις έτσι. Μηχανήματα είναι. Χαλάνε.
Και ξαφνικά το βραδάκι πάλι τα ίδια. Ξανά μανά τηλέφωνο... Γράψτε αυτό, πατήστε αυτό... Ουδέν αποτέλεσμα. Βρε κοριτσάκι μου της λέω, μπας και έχετε ακόμη τεχνικό πρόβλημα; Γιατί έτσι μου είπε ένας λεβέντης το πρωί που είχα τα ίδια...
Α, ναι, μου απαντά ανόρεχτα. Γενικά σήμερα υπάρχει ένα πρόβλημα.
Αν δεν της έλεγα εγώ για το πρόβλημα, ακόμη εκεί θα με είχε να πατάω ετούτο και το άλλο... Η κατάληξη;
Προσπαθήστε, μου λέει, ξανά αργότερα!!!
Χαρήκαμε. Αυτό το ήξερα και μόνη μου, δεν είχα ανάγκη την τεχνική υποστήριξη!!!
Και προσπαθώ και ξαναπροσπαθώ. Μηδέν στο πηλίκο. Λέω θα τους ξαναπάρω και θα αρχίσω να φωνάζω. Δεν πρόκαμα! Είχαν κιόλας βγάλει ανακοίνωση πως κάποιες συνδέσεις adsl της ΟΤΕΝΕΤ έχουν προσωρινή αδυναμία σύνδεσης και εργάζονται (κάτι νομίζω είπαν και για πυρετωδώς) για να αποκαταστήσουν το πρόβλημα!
Εντάξει, καταλαβαίνω. Σας είπα. Μηχανήματα είναι. Μην τα θέλουμε όλα δικά μας. Οι παππούδες μου έβγαλαν όλη τη ζωή τους χωρίς ίντερνετ και διάφορα άλλα σάπια...
Αλλά εμείς σήμερα δε ζούμε στην εποχή των παππούδων μας. Και κάτι περισσότερο περιμένουμε... Αν μη τι άλλο μια ειλικρινή ανακοίνωση για το τι συμβαίνει και όχι μισά λόγια...
Για να δούμε; Θα προλάβω να το δημοσιεύσω; Γιατί πάλι το έπιασε το γλυκό του... Αδυναμία αποθήκευσης και άλλα συνοδά συμπτώματα!!!
____________
Και μια και το έβαλα το ζήτημα... Μήπως να δούνε λιγάκι και το ζήτημα της ταχύτητας; Δε θέλω να ξέρω αν φταίει ετούτο ή το άλλο και διάφορες φαιδρές δικαιολογίες. Επιτέλους τη γρήγορη σύνδεση που μου έταξαν θέλω. Και όχι μισή ώρα να ανοίξει η σελίδα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

Προβλήματα στις συνδέσεις adsl της ΟΤΕΝΕΤ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλήματα στις συνδέσεις adsl της ΟΤΕΝΕΤ   Προβλήματα στις συνδέσεις adsl της ΟΤΕΝΕΤ Icon_minitimeΣαβ Δεκ 27, 2008 12:05 pm

Και να το ξαναδούνε λέω το πρόβλημα της ταχύτητας. Γιατί χτες μας άλλαξαν τα ... πετρέλαια.

Μπαίνω στο φόρουμ και περίμενα μισή ώρα να μου ανοίξει η κάθε σελίδα. Είδα και απόειδα, ρώτησα και το Σωτήρη που ήταν εκείνη την ώρα μέσα, τα ίδια και στο δικό του υπολογιστή. Αναγκάστηκα να αφαιρέσω ό,τι βαρύ είχαμε... Ανάμεσα σε αυτά και το μετρητή επισκέψεων.

Κάποια στιγμή το μεσημέρι με παίρνει και ο Νηρέας αναστατωμένος. Αδύνατον μου λέει να ανεβάσω βίντεο στο you tube. Πώς να ανεβάσει όταν οι ταχύτητες είναι σχεδόν μηδενικές;

Παίρνω τηλέφωνο την τεχνική υποστήριξη. Παιδάκια, τους ρωτάω, έχουμε κανένα προβληματάκι σήμερα;

Πάτα μου λένε εκείνο το άλλο και το παράλο και πες μας τώρα τι ταχύτητα βλέπεις... Βλέπω κι εγώ ένα 100 τόσο kb ανά sec. Α, μια χαρά μου λένε είσαι.

Βρε τι χαρά και τι παραμύθια; Αυτή είναι η ταχύτητα που μου τάξατε όταν έβαλα adsl; Τζάμπα σας τα ακούμπησα;

Α, μου ξαναλένε... Πρέπει να πάρετε άλλο πακέτο αν θέλετε να τρέχει το adsl!!! Τηλεφωνήστε στο 134 και περισσότερα...

Τάχα και καλά... Και το ήξερα από χτες, αλλά χρονιάρες μέρες κρατήθηκα να μην κατεβάσω άντε να μην πω.

Διότι σήμερα, που δεν είναι αργία, το σύστημα και πάλι κινείται σε φυσιολογικά επίπεδα. Όχι πως τρέχει, αλλά τέλος πάντως ανοίγουν οι σελίδες και δε σπάνε τα νεύρα μας.

Αυτή τη δουλειά όμως θα κάνουμε; Θα κατεβάζουμε το περιεχόμενο των σελίδων μας και θα το ξαναανεβάζουμε ανάλογα με τα κεφάκια της ΟΤΕΝΕΤ ή του ΟΤΕ ή όποιου τέλος πάντων φταίει για την κατάσταση αυτή; Εγώ τεχνικός δεν είμαι για να ξέρω από πού ακριβώς ξεκινάει το πρόβλημα. Απλώς χρήστης των υπηρεσιών τους που κάθε τρεις και λίγο αντιμετωπίζει πρόβλημα με την ταχύτητα. Γι' αυτό ας το ξαναδούνε παρακαλώ. Αλλιώς αντί για άλλο δικό τους πακέτο, θα κοιτάξω και προς άλλες κατευθύνσεις. Έχει κι αλλού πορτοκαλιές που λέει και η παροιμία...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
ΕΛΙΝΑ
Υποπλοίαρχος
Υποπλοίαρχος
ΕΛΙΝΑ


Αριθμός μηνυμάτων : 327
Registration date : 31/10/2007

Προβλήματα στις συνδέσεις adsl της ΟΤΕΝΕΤ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλήματα στις συνδέσεις adsl της ΟΤΕΝΕΤ   Προβλήματα στις συνδέσεις adsl της ΟΤΕΝΕΤ Icon_minitimeΣαβ Δεκ 27, 2008 8:36 pm

Η αλήθεια είναι πως κι εγώ έχω συχνά προβλήματα ταχύτητας. Έχω επίσης παρατηρήσει ότι στο σχολείο που έχουμε άλλη σύνδεση υπάρχει πολύ καλύτερη ταχύτητα. Δηλαδή με το ίδιο λαπ τοπ που έχω και στο σπίτι στο σχολείο τρέχω και στο σπίτι είναι ... τα ζώα μου αργά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΣΩΤΗΡΗΣ ΜΠΟΤΑΣ
Υποπλοίαρχος
Υποπλοίαρχος
ΣΩΤΗΡΗΣ ΜΠΟΤΑΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 411
Ηλικία : 59
Location : ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
Registration date : 08/10/2008

Προβλήματα στις συνδέσεις adsl της ΟΤΕΝΕΤ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβλήματα στις συνδέσεις adsl της ΟΤΕΝΕΤ   Προβλήματα στις συνδέσεις adsl της ΟΤΕΝΕΤ Icon_minitimeΚυρ Δεκ 28, 2008 12:01 am

Αγαπητή Ελίνα, οι συνδέσεις adsl δεν είναι ΟΤΕΝΕΤ αλλά ΟΤΕ-ΣΤΟΠ. Λες γι' αυτό να τον πουλήσανε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://sotirisbotas.blogspot.com
 
Προβλήματα στις συνδέσεις adsl της ΟΤΕΝΕΤ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: HOMA EDUCANDUS :: ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΠΡΥΜΗΣ-
Μετάβαση σε: