HOMA EDUCANDUS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


HOMA EDUCANDUS - Φόρουμ φιλοσοφίας, παιδείας, πολιτικής και ναυτιλίας!
 
ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλLatest imagesΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Σε υποβρύχιο τελικά!

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
captain Nemos
Υποπλοίαρχος
Υποπλοίαρχος
captain Nemos


Αριθμός μηνυμάτων : 367
Location : Χαμένος στο πέλαγος
Registration date : 31/10/2007

Σε υποβρύχιο τελικά! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σε υποβρύχιο τελικά!   Σε υποβρύχιο τελικά! Icon_minitimeΠαρ Ιουλ 11, 2008 5:03 am

Αφού έλιωσε τα παπουτσάκια της (ξέρετε, εκείνα τα ωραία με τα μοβ σχεδιάκια) στην Ακτή Μιαούλη και πλοίο δεν είδε στον ορίζοντα των ονείρων της, το πήρε τελικά απόφαση! Θα μπαρκάρει σε υποβρύχιο! Είναι γνωστή εξάλλου η αδυναμία που τρέφει στον μπαμπά Νέμο!!! (happy5 γεια σου, Δανάη! )

Βέβαια υπάρχει το ερώτημα αν γνωρίζει υποθαλάσσια ναυτιλία! Αλλά ως ειδικός στα υποβρύχια, είμαι σίγουρος ότι θα αποκομίσει εμπειρίες ζηλευτές! Εκτός των άλλων θα μπορεί επάξια να διεκδικήσει και μία θέση στα ρεκόρ Γκίνες ως η πρώτη καπετάνισσα σε υποβρύχια. Επιπλέον δεν αποκλείεται η μαγεία των βυθών να την συναρπάσσει τόσο που να θελήσει να κάνει περαιτέρω σπουδές και να αποκτήσει και ειδικότητα. (scratch Μεταπτυχιακούλια ωκεανολογίας έχουμε στην Ελλάδα ή θα πρέπει πάλι το κορίτσι μας να ξενιτευτεί; )

Όπως και να έχει εμείς της ευχόμαστε καλά να πάει και ακόμη καλύτερα να επιστρέψει στην πατρίδα! Φορτωμένη με εκλεκτές πραμάτειες! (δε θα πούμε όχι αν φέρει και κανένα χταποδάκι! lol! )

Φήμες που θέλουν το Σωκράτη να δίνει υποθαλάσσια συναυλία, διαψεύδονται ως τελείως ανυποστάτες. Είπαμε, η κοπελιά πήρε την απόφαση για καθαρά επαγγελματικούς λόγους! Πάντως υπάρχουν πληροφορίες ότι άμα τη επιστροφή της θα μετονομαστεί σε Αμφιτρίτη!

Εμείς πάντως πίνουμε στην υγειά της bier ! Φυσικά με κίτρινο ποτό λόγω της γνωστής προτίμησής της σε κάθε τι το κίτρινο! Και ναι..... νομίζω έφτασε η ώρα να σας πούμε και σε ποιο υποβρύχιο θα μπαρκάρει. Ε, σε ποιο άλλο;;;



Το θρυλικό YELLOW SUBMARINE!

Καλά σου ταξίδια, κοπελιά!


ΥΓ Για τα υπόλοιπα κίτρινα, θα φροντίσει η μανούλα! Τι στο καλό! Η κόρη της μπαρκάρει, να μη σημαιοστολίσει όλο το φόρουμ;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://arxipelagos.blogspot.com/
ΔΙΩΝΗ
Admin
ΔΙΩΝΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 884
Location : Όπου γη και πατρίς
Registration date : 31/10/2007

Σε υποβρύχιο τελικά! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε υποβρύχιο τελικά!   Σε υποβρύχιο τελικά! Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 12, 2008 11:00 pm

Σιγά βρε μην μπάρκαρε και σε φελούκα!!! Επειδή εσύ είσαι ναυτικός χωρίς καράβι, έχεις την εντύπωση ότι και η Χαλαρουίτα τα δικά σου χουνέρια θα τραβήξει; Να ήταν η ζήλεια ψώρα, θα γέμιζε όλη η χώρα!!!

Άκου σε υποβρύχιο... Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://diwni.blogspot.com/
ΕΛΙΝΑ
Υποπλοίαρχος
Υποπλοίαρχος
ΕΛΙΝΑ


Αριθμός μηνυμάτων : 327
Registration date : 31/10/2007

Σε υποβρύχιο τελικά! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε υποβρύχιο τελικά!   Σε υποβρύχιο τελικά! Icon_minitimeΣαβ Ιουλ 12, 2008 11:07 pm

Ψέματα ήταν; Εγώ να πω την αλήθεια το έχαψα... Αν και αναρωτιόμουν αν το εμπορικό ναυτικό έχει υποβρύχια. Μετά σκέφτηκα πως θα είναι κανένα που κάνει επιστημονικές έρευνες επειδή διάβασα και τα περί ωκεανολογίας...

Τελικά με τι καράβι μπάρκαρε; Την άλλη φορά λέγανε για ποστάλι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΔΙΩΝΗ
Admin
ΔΙΩΝΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 884
Location : Όπου γη και πατρίς
Registration date : 31/10/2007

Σε υποβρύχιο τελικά! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σε υποβρύχιο τελικά!   Σε υποβρύχιο τελικά! Icon_minitimeΚυρ Ιουλ 13, 2008 7:23 pm

Καλό μου δεν πρόκειται να απαντηθεί αυτή η ερώτηση. Ευαίσθητον προσωπικόν δεδομένον...

Μα καλά. Ούτε εγώ είμαι ναυτικός αλλά έχεις ακούσει ποτέ ναυτικός να μπάρκαρε σε υποβρύχιο;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://diwni.blogspot.com/
 
Σε υποβρύχιο τελικά!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΑ :: ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΣΕΣ :: ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΣΕΣ-
Μετάβαση σε: