HOMA EDUCANDUS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


HOMA EDUCANDUS - Φόρουμ φιλοσοφίας, παιδείας, πολιτικής και ναυτιλίας!
 
ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλLatest imagesΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Απόηχοι της συνάντησης

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

Απόηχοι της συνάντησης Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απόηχοι της συνάντησης   Απόηχοι της συνάντησης Icon_minitimeΠαρ Σεπ 19, 2008 12:19 am

Απόηχοι της συνάντησης Hpim4910

Απόηχοι και αναμνήσεις μιας ακόμης συνάντησης του Homa Educandus. Βασικό σημείο αναφοράς ένα άδειο κουτάκι Belgian Truffles που σήμερα μας ανάγκασε να αποφύγουμε τη ζυγαριά και η πυξίδα με ωρολόγιο για να δίνει το στίγμα των ταξιδιών σε τόπο και χρόνο...

Αγαπημένες μου κόρες ήταν μεγάλη η χαρά που μου δώσατε. Σαφώς και ήμουν πτώμα σήμερα, αλλά ένα πολύ χαρούμενο πτώμα. Ακόμα σαν ψέμα μου φαίνεται που καταφέραμε να βρεθούμε μετά από τόσους μήνες. Κι αντιλαλούν στο σπίτι αύρες θαλασσινές με όσα κομίσατε από τα πέλαγα. Σας έχω πει πόσο τυχερή νιώθω που σας γνώρισα; Και στη συγκεκριμένη μάλιστα στιγμή της ζωής μου... Αχτίδες άσπιλου φωτός σε ένα σκοτάδι που απειλούσε κάθε απαντοχή ελπίδας για το καλύτερο. Σημαδιακή και η μέρα της συνάντησης με σοφίες, αγάπες, πίστες και ελπίδες να εορτάζουν.

Επ' ευκαιρία να στείλουμε και από δω τις ευχές μας στις τρεις Σοφίες. Την καπετάνισσα, την Παριανή και την πολυαγαπημένη μας "Λουκία" που πολύ μας έχει λείψει. Κρατάμε την υπόσχεση πως σύντομα θα είναι και πάλι κοντά μας. Πάντως ας μην ανησυχούν για κέρασμα... Τρώγοντας από ένα σοκολατάκι για την κάθε μια καταφέραμε να αδειάσουμε όλο το κουτάκι που κουβάλησε η Χαλ από το Βέλγιο. Κόλαση λέμε...

Απόηχοι της συνάντησης Hpim4817

Φυσικά γιορτάσαμε και τα πρόσφατα γενέθλια. Αν ήταν μόνο τα σοκολατάκια δε θα κάναμε σήμερα πως δε βλέπουμε τη ζυγαριά...

Απόηχοι της συνάντησης Hpim4818

Τα 19 της Μελίνας και τα 25 της Χαλ. Κόρες του Σεπτέμβρη και οι δύο και του νερού επίσης... Μην ψάχνετε τις αστρολογίες. Μιλάω για νερό θαλασσινό, αυτό που κουβάλησαν και μαζί τους και ξεσήκωσαν κύματα αναμνήσεων χρόνων περασμένων.

Χρόνια Πολλά και στις δυο. Καλή τους πρόοδο στο νέο ακαδημαϊκό χρόνο που εντός ολίγου ξεκινά και φυσικά σύντομα να έρθει ο καιρός για το νέο τους μπάρκο. Κι ας μας λείπουν εμάς... Η ευχή μας είναι ό,τι καλύτερο για εκείνες, ό,τι εκείνες τις κάνει ευτυχισμένες. Κι αυτό άλλο δεν είναι από το διαρκές κυνήγι της θολής γραμμής των οριζόντων. Εκεί που για πάντα έχουν ριζώσει και τα δικά μας όνειρα. Και που εκείνες με τα ταξίδια τους καταφέρνουν να τα κρατάνε ζωντανά ακόμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
 
Απόηχοι της συνάντησης
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΑ :: ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΣΕΣ :: ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΣΕΣ-
Μετάβαση σε: