HOMA EDUCANDUS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


HOMA EDUCANDUS - Φόρουμ φιλοσοφίας, παιδείας, πολιτικής και ναυτιλίας!
 
ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλLatest imagesΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση

 

 ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΣΩΤΗΡΗΣ ΜΠΟΤΑΣ
Υποπλοίαρχος
Υποπλοίαρχος
ΣΩΤΗΡΗΣ ΜΠΟΤΑΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 411
Ηλικία : 59
Location : ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
Registration date : 08/10/2008

ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ   ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ Icon_minitimeΤετ Οκτ 22, 2008 1:38 am

Απόγευμα σήμερα αποφασίσαμε με τη Λουκία να περπατήσουμε στα αγαπημένα μέρη του Υμηττού. Σχεδόν τέλος φθινοπώρου και η Περσεφόνη δε θέλει να κοιμηθεί σ'αυτό το βουνό. Γεμάτο άνθη και πουλιά χαρά οφθαλμών και ώτων. Μόνο... μόνο που μου έκανε εντύπωση ότι τα πιό πολλά πουλιά ήτανε κοτσίφια. Στην κυριολεξία είχανε μετατρέψει τον Υμηττό σε Κοτσιφοπέδιο. Και επειδή είναι περίοδος κυνηγίου βλέποντας τούτο το Κοτσιφοπέδιο φοβάμαι μη μας χτυπήσουνε οι Αμερικάνοι. Έχουμε και την ακρίβεια μας, αυτό μας έλειπε! Porka Mizeria. Και δε φτάνει αυτό, να έχεις και τη Λουκία δίπλα σου να τραγουδάει Σαββόπουλο :
"μα εγώ αγαπώ κάτι πουλιά, μαύρα πουλιά. πουλιά της δυστυχίας
Όσα πουλιά κι αν μου χαρίσετε εγώ θα φύγω πάλι..."
Λουκία που πας; Δε θα βρεις πουθενά χειρότερα. Το πολύ- πολύ αντί να βλέπουμε τις κεραίες στην κορφή του Υμηττού να βλέπουμε την αστερόεσσα δηλώνοντας την κατοχή του τόπου. Αλλά σάμπως δεν την έχουνε σηκώσει; Και μεις, τι σηκώνουμε; Κουτάκι κόκα-κόλα. Στην υγειά σας. Πάει με όλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://sotirisbotas.blogspot.com
 
ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΑ :: ΠΟΛΙΤΙΚΗ :: ΟΙΚΟ-ΛΟΓΙΚΑ-
Μετάβαση σε: