HOMA EDUCANDUS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


HOMA EDUCANDUS - Φόρουμ φιλοσοφίας, παιδείας, πολιτικής και ναυτιλίας!
 
ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλLatest imagesΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Μια αναπαράσταση για το Νηρέα

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

Μια αναπαράσταση για το Νηρέα Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Μια αναπαράσταση για το Νηρέα   Μια αναπαράσταση για το Νηρέα Icon_minitimeΣαβ Σεπ 26, 2009 2:10 pm

Πρωινό πρωινό το τηλεφώνημα σήμερα από τον αδερφούλη μου. Το από πού αφήστε το... γιατί μασάω σίδερα από τη ζήλεια μου! Αργυρόκαστρο παρακαλώ ο μάγκας, και δη φεστιβάλ Αργυροκάστρου!

Εκεί να χαρείς πολυφωνικά που να γιομίσει μέλι η ψυχή σου... και τσίπουρο βαρύ και ασήκωτο.

Όχι, δε με πήρε για να ακούσω έστω και από το τηλέφωνο τα πολυφωνικά... Θα το εκτιμήσω βέβαια δεόντως αν μου φέρει κανένα μπουκαλάκι τσίπουρο για τους νέους μου συναδέλφους, που καθημερινά εργάζονται στην Αργυροκάστρου (προσοχή, η χτεσινή επίθεση έγινε στην Αργυρουπόλεως... αρκετά μακριά από μας) αλλά τσίπουρο αργυροκαστρίτικο δεν ξέρουν τι σημαίνει...

Ο καυτός λόγος ήταν η αναπαράσταση του Τεό και η σημερινή τελευταία προσφορά των Νέων dvd του μεγάλου σκηνοθέτη:

Μια αναπαράσταση για το Νηρέα Anapar10


Ηγοράσθη, Νηρέα, και σε περιμένει...

Και είπαμε, φέρνεις τσίπουρο, παίρνεις dvd!!!

Εσείς δε χρειάζεται να καταφύγετε σε δωροδοκίες, απλά πεταχτείτε στο περίπτερο το συντομότερο δυνατό. Προσωπικά την πάτησα το περασμένο Σάββατο... κι έτσι έμεινα με τα δύο dvd. Ας πρόσεχα!!!

Έτσι κι αλλιώς εξαρχής εκείνο που καρτερούσα με λαχτάρα ήταν το σημερινό, το καλύτερο κατά τη γνώμη μου από την τριλογία. Για πολλούς λόγους αλλά και για τον πλούτο πολυφωνικών τραγουδιών που περιέχει. Με πρώτο και καλύτερο το ένα πουλί θαλασσινό, ένα πουλί βουνίσιο, καημένε Μάρκο - Μπότσαρη... Το πλέον αγαπημένο μου πολυφωνικό άκουσμα.

_____________

Διαβάστε σχετικά και το προηγούμενο αφιέρωμά μας: Η αναπαράσταση
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
 
Μια αναπαράσταση για το Νηρέα
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: HOMA EDUCANDUS :: ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΠΡΥΜΗΣ-
Μετάβαση σε: