HOMA EDUCANDUS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


HOMA EDUCANDUS - Φόρουμ φιλοσοφίας, παιδείας, πολιτικής και ναυτιλίας!
 
ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλLatest imagesΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Τα ζώα μου αργά η Ελλαδίτσα μας στο ίντερνετ

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
captain Nemos
Υποπλοίαρχος
Υποπλοίαρχος
captain Nemos


Αριθμός μηνυμάτων : 367
Location : Χαμένος στο πέλαγος
Registration date : 31/10/2007

Τα ζώα μου αργά η Ελλαδίτσα μας στο ίντερνετ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Τα ζώα μου αργά η Ελλαδίτσα μας στο ίντερνετ   Τα ζώα μου αργά η Ελλαδίτσα μας στο ίντερνετ Icon_minitimeΚυρ Οκτ 18, 2009 7:11 pm

Δε χρειαζόταν επίσημη μελέτη, κι εμάς να ρωτούσαν, τους φουκαράδες τους ιντερνετάκηδες, θα τους το λέγαμε. Τα ζώα μου αργά και με ρυθμούς χελώνας είναι όλα όσα αφορούν το ίντερνετ στην Ελλάδα.

Να όμως που τα λένε τώρα και οι ειδικοί ερευνητές, όπως έγραψαν τα ΝΕΑ:

http://www.tanea.gr/default.asp?pid=2&ct=3&artId=4541693


Παράθεση :
Την 23η θέση, μεταξύ των 30 χωρών του ΟΟΣΑ, καταλαμβάνει η Ελλάδα σε κατάταξη που ταξινόμησαν ερευνητές του Χάρβαρντ και αφορά στη διείσδυση, την ταχύτητα και το κόστος των ευρυζωνικών δικτύων.

[...]


Η Ελλάδα έρχεται 23η στη γενική κατάταξη, οι επιδόσεις της όμως ποικίλουν στις τρεις βασικές συνιστώσες: έρχεται 27η στη διείσδυση των ευρυζωνικών δικτύων (ποσοστό χρηστών στο γενικό πληθυσμό), 23η όσον αφορά την ταχύτητα πρόσβασης και, περιέργως, 13η από άποψη τιμών.

Ε, δεν μπορείς να πεις για το τελευταίο! Πάλι καλάααααααααα! Είμαστε και σε κάτι σε καλή σειρά!!! Αχαχούχα!

Όποιος θέλει όλες τις λεπτομέρειες αυτής της έκθεσης των ερευνητών του Χάρβαρντ, να κάνει κλικ στο επόμενο:

Συνδεσιμότητα Νέας Γενιάς: Μια επισκόπηση των ευρυζωνικών μεταβάσεων και πολιτικών από όλο τον κόσμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://arxipelagos.blogspot.com/
 
Τα ζώα μου αργά η Ελλαδίτσα μας στο ίντερνετ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: HOMA EDUCANDUS :: ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΠΡΥΜΗΣ-
Μετάβαση σε: