HOMA EDUCANDUS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


HOMA EDUCANDUS - Φόρουμ φιλοσοφίας, παιδείας, πολιτικής και ναυτιλίας!
 
ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλLatest imagesΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Ομολογώ πως έπεσα έξω

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

Ομολογώ πως έπεσα έξω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ομολογώ πως έπεσα έξω   Ομολογώ πως έπεσα έξω Icon_minitimeΤρι Μαρ 30, 2010 9:15 pm

Έχω τη φριχτή υποψία πως έπεσα έξω. Θα μπορούσε αυτό να αφορά και τα οικονομικά μου, αλλά ευτυχώς υπάρχουν αποθέματα. Έστω και με τις περικοπές μισθού και παρά τα 880 ευρώ στην οδοντίατρο για ένα δόντι που βρήκε κι αυτό την ώρα να σπάσει.

Δε μιλάω όμως για τα οικονομικά μου, σοφή τακτική όταν κάτι και σε αγχώνει και λύση δεν υπάρχει.

Αλλού έπεσα έξω. Νόμιζα ότι όλα γίνονται λόγω διαφορετικών απόψεων να το πω, λόγω άλλης οπτικής ή και απλά από καπρίτσιο.

Όχι. Μετά και το τελευταίο έχω την υποψία πως όλα γίνονται για τη διαφήμιση.

Υπερεκτίμησα. Ήθελα κι εγώ να τρέφω αυταπάτες.

Το χρήμα, κύριοι. Και η κοιλιά.

Μα λίγη τσίπα, λίγο φιλότιμο, αξιοπρέπεια βρε παιδί μου δεν υπάρχει;

Ποτέ δε θα καταδεχόμουν να πάω στο χώρο του άλλου με ψευδώνυμα και να γράφω αρλούμπες παριστάνοντας κάποιον άλλο. Για μερικούς όμως ανθρώπους αυτό έχει γίνει έξη και δεύτερη φύση.

Περίπτωση ανίατη που η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά.

Κι όχι τίποτε άλλο. Επαναλαμβάνονται σε βαθμό αφόρητης πλήξης.

Άλλο που εγώ τόσον καιρό δεν ήθελα να παραδεχθώ ότι υπάρχουν τόσο σάπιοι άνθρωποι.

Άντε γεια λέμε.

Και θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά να ανοίξω και πάλι την κουζίνα του φόρουμ. Ευκαιρία να φτιάξουμε και κουλουράκια για το Πάσχα.

Ε, άι σιχτίρ πια.

Και μας μας κόψαν το μισθό. Αλλά δε βγήκαμε και στη ζητιανιά να παρακαλάμε ρίξτε κι εδώ κανένα φραγκάκι... Τόση πείνα πια; Τόση λιγούρα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
captain Nemos
Υποπλοίαρχος
Υποπλοίαρχος
captain Nemos


Αριθμός μηνυμάτων : 367
Location : Χαμένος στο πέλαγος
Registration date : 31/10/2007

Ομολογώ πως έπεσα έξω Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ομολογώ πως έπεσα έξω   Ομολογώ πως έπεσα έξω Icon_minitimeΤετ Μαρ 31, 2010 7:51 pm

χεχε... άνθρωποι είμαστε και λάθη κάνουμε... πότε θα το πάρεις απόφαση;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://arxipelagos.blogspot.com/
 
Ομολογώ πως έπεσα έξω
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: HOMA EDUCANDUS :: ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΠΡΥΜΗΣ-
Μετάβαση σε: