HOMA EDUCANDUS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


HOMA EDUCANDUS - Φόρουμ φιλοσοφίας, παιδείας, πολιτικής και ναυτιλίας!
 
ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλLatest imagesΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση

 

 ΕΛΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
χαλαρουιτα
Υποπλοίαρχος
Υποπλοίαρχος
χαλαρουιτα


Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 40
Location : Παπουαλίλι
Registration date : 24/02/2008

ΕΛΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΕΛΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!   ΕΛΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ! Icon_minitimeΔευ Απρ 21, 2008 10:47 pm

Πριν λίγες ημέρες διάβασα την Διώνη να μας προτείνει την Κύπρο ως Πασχαλινό προορισμό.

Πριν περισσότερες μέρες διάβασα την Δανάη να μας λέει για έναν κήπο λιγότερο στην γειτονιά της.

Και δεν είναι οι μόνες περιπτώσεις αυτές...

Ανεβάζουμε φωτογραφίες από άνθη και ευχομαστε να είμαστε σε κάποια εξοχή, ανεβάζουμε φωτογραφίες από θάλασσες και βαπόρια και ευχόμαστε να είμαστε σε μια θάλασσα ή ακόμα σε ένα βαπόρι.

Μιλάμε μεταξύ μας και λέμε για τις "φυγές" μας. Άλλες πραγματικές, άλλες στην σφαίρα του επιθυμητού. Δεν βγάζω απ'έξω την ουρά μου. Του λόγου μου έχω όνειρο ένα παραθαλάσσιο σπίτι με κοτούλες και κατσικάκια και περιβόλια με λάχανα και ραδίκια και πικραλίδες και λουλούδια. Και πολλά δέντρα γύρω μου. Τον κόσμο από μακριά... Και η "φάρμα" αυτή σε κάποιο απομακρυσμένο νησάκι.

Η εφημερίδα Καθημερινή έκανε μια έρευνα...
Παράθεση :

Το 65% των Αθηναίων θέλουν να φύγουν
ΕΛΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ! Dot_clear Δύο στους τρεις δηλώνουν δυσαρεστημένοι από τη ζωή τους σε μια βρώμικη, πνιγμένη στα αυτοκίνητα και στα σκουπίδια πόλη



Τυχαίο; Όλοι ασφυκτιούν σε αυτή την ζούγκλα; Μα γιατί; Αν όλοι θέλουν να έρθουν πιο κοντά στην φύση η ζούγκλα ειναι ιδανικό μέρος... Δεν νομίζετε;

Ελάτε κι εσείς στην Ζούγκλα που λεν Αθήνα! Όλοι οι καλοί χωράνε! Ελάτε, ελάτε! Να πνιγούμε όλοι μαζί στον βούρκο! (Αυτό με την προυπόθεση ότι κάποια στιγμή θα δεήσει να βρέξει λίγο...) Μπορεί πάλι να αφυδατωθούμε όλοι μαζί! (Πιο πιθανό το δεύτερο...) Τουλάχιστον θα είμαστε όλοι μαζί! Τι κι αν ο ένας δεν ξέρει τον διπλανό του;;

ΕΛΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ! Athina10

ΕΛΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
χαλαρουιτα
Υποπλοίαρχος
Υποπλοίαρχος
χαλαρουιτα


Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 40
Location : Παπουαλίλι
Registration date : 24/02/2008

ΕΛΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!   ΕΛΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ! Icon_minitimeΔευ Απρ 21, 2008 11:26 pm

Kαι τι σύμπτωση....

Και άλλη ημέρα αύριο...

ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΓΗΣ αυτή την φορά. Αξίζει και στην Γη μας μια μέρα! Τόσες μας χαρίζει, μια μέρα να θυμηθούμε ότι υπάρχει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

ΕΛΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΕΛΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!   ΕΛΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ! Icon_minitimeΤρι Απρ 22, 2008 2:04 am

Όλοι θέλουν να φύγουν... τα ίδια βρήκαν και τα Μικρά μου Τερατάκια πριν δυο χρόνια σε ανάλογη έρευνα:

http://mikrateratakia2.blogspot.com/2007/09/2_312.html


Σας βεβαιώ ότι στα δυο χρόνια που πέρασαν, κανείς δεν αναχώρησε ακόμη για επαρχία... όλοι εδώ... στο πάλαι ποτέ κλεινόν άστυ... που δεν το μπορούμε αλλά

και εμείς μαζί δεν κάνουμε και χώρια δεν μπορούμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
 
ΕΛΑΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: HOMA EDUCANDUS :: ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΠΡΥΜΗΣ-
Μετάβαση σε: