HOMA EDUCANDUS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


HOMA EDUCANDUS - Φόρουμ φιλοσοφίας, παιδείας, πολιτικής και ναυτιλίας!
 
ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλLatest imagesΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Ιδού η Ρόδος!

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

Ιδού η Ρόδος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ιδού η Ρόδος!   Ιδού η Ρόδος! Icon_minitimeΣαβ Ιουν 14, 2008 5:13 pm

Ποιο μέλος του Εντουκάντους βρίσκεται στη Ρόδο;

Ποιος παίζει με τον πόνο μας; Και μάλιστα βρίσκεται εκεί για δουλειά!!! Επιδοτούμενες διακοπές! Τελειώνει τη βάρδια και μετά πιάνει τις ρούγες και τα στενά για καφεδάκι και ποτά... Και σαν να μην έφτανε η αναμετάδοση από την πόλη των Ιπποτών, μας έστειλε προς επιβεβαίωση και σχετική φωτογραφία. Ιδού λοιπόν η Ρόδος:

Ιδού η Ρόδος! Hpim0322

Με την ευκαιρία ας δημοσιεύσω και άλλη μια φωτό που μου έστειλε τις προάλλες. Δεν είναι από τη Ρόδο, να πω την αλήθεια ούτε που ξέρω από πού ακριβώς είναι. Όμως δείτε την και βγάλτε συμπέρασμα πόσο κακοπερνάει το ... άτομο:

Ιδού η Ρόδος! Hpim0132

Κι ακόμη μία. Να χορτάσει το μάτι μας ομορφιά:

Ιδού η Ρόδος! Jan05010

Να χορτάσει... Το μάτι μόνο. Ή όπως λέει η παροιμία:

Φάτε μάτια ψάρια και κοιλιά περίδρομο!

Πειράζει να αλλάξουμε τα ψάρια με καράβια; Και τα δυο του νερού δεν είναι;

Αχ... δε θα γυρίσεις πίσω; Επιφυλάσσομαι να πάρω "εκδίκηση"... Κάτσε και θα δεις. Όλο το φθινόπωρο καράβια και θάλασσες θα ανεβάζω... Για να δούμε τότε!!! Να δοκιμάσεις κι εσύ τι σημαίνει να ρίχνεις θαλασσινό νερό στις ανοιχτές πληγές των ναυτικών που τους κρατάει η στεριά!!!

Ναι..... Φυσικά και σε πειράζω. Καλά σου ταξίδια μωρό μου! Και κοίτα να μας βγάλεις ασπροπρόσωπες, ε;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
χαλαρουιτα
Υποπλοίαρχος
Υποπλοίαρχος
χαλαρουιτα


Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 40
Location : Παπουαλίλι
Registration date : 24/02/2008

Ιδού η Ρόδος! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδού η Ρόδος!   Ιδού η Ρόδος! Icon_minitimeΣαβ Ιουν 14, 2008 5:48 pm

Αλήθεια, το ξέρεις ότι για να έχουν τα βραστά χόρτα το έντονο πράσινο χρώμα τους πρέπει να τα βράσεις χωρίς ίχνος αλατιού στο ζουμί τους?

Σαν ραδίκι νιώθω τέτοιες στιγμές... Πράσινο - πράσινο που βράζει!!!

Υπ'ατμόν είμαι με αυτές τις εικόνες και με την "άσχημη" ζωή του... ατόμου! Θέλω κι εγώ τέτοια κακοπέραση!

Συνεχίζω το πνέυμα πειράγματος! Καλά να περνάς... άτομο!

Υ.Γ.: Είναι αυτονόητο από τα μέχρι τώρα "αποτελέσματα" ότι θα είμαστε ασπροπρόσωπες και φουσκωμένες περιφάνεια για το... άτομο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ιδού η Ρόδος!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: ΚΑΤΑΣΤΡΩΜΑΤΑ :: ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΣΕΣ :: ΚΑΠΕΤΑΝΙΣΣΕΣ-
Μετάβαση σε: