HOMA EDUCANDUS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


HOMA EDUCANDUS - Φόρουμ φιλοσοφίας, παιδείας, πολιτικής και ναυτιλίας!
 
ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλLatest imagesΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση

 

 My Sharona...

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

My Sharona... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: My Sharona...   My Sharona... Icon_minitimeΠαρ Δεκ 12, 2008 11:54 pm

Η πόλη... Είπες προχτές, για μια ακόμη φορά, θα πάγω σε άλλη. Κι έφυγες. Για λίγες έστω ώρες. Να μην είσαι εδώ όταν θα περνά το φέρετρο. Δεν το ήθελες και δεν το άντεχες να το δεις αυτό.

Κι έφτασες στην κολλητή... Στην αδερφή σου, πες. Εκεί μόνο θα μπορούσες να πας μια τέτοια μέρα. Κι ας είχες τρία χρόνια που τα χιλιόμετρα έβλεπες "βουνό" κι όλο προφάσεις έβρισκες αναβολής.

My Sharona... Hpim6717

Είπες ζήλεψες... που δεν ήσουν εκεί. Να σου πω; Τι σημασία έχει πια; Ήμουν, δεν είμαι τώρα. Και ποιος ξέρει πότε ξανά θα αποφασίσω να ξαναπάω. Φεύγει η ζωή και χάνεται και τους ανθρώπους που αγαπάμε τους στερούμαστε. Στη χάση και στη φέξη...

Το όνειρο περιλαμβάνει βέβαια ευτυχισμένο χάπι εντ. Όταν θα βγούμε στη σύνταξη, λέει... Θα πάρουμε, λέει, μια φάρμα. Και θα ζήσουμε εκεί μαζί. Να είναι κοντά και η θάλασσα. Να παίρνουμε βαρκούλα και να ανοιγόμαστε στη θάλασσα, σαν και τότε που κοριτσάκια στα είκοσι μαθαίναμε κωπηλασία στο Πασαλιμάνι. Τότε που νομίζαμε πως η ζωή μας θα είναι η θάλασσα.

Εκείνη τουλάχιστον ζει δίπλα της. Μπορεί να μην την ταξιδεύει, αλλά ζει από τη θάλασσα και δίπλα της περνάει ανελλιπώς την κάθε της νύχτα. Ώρα δύο πρωινή. Τέτοια ώρα ξεκινάει το δικό της "μεροκάματο". Πάνε χρόνια που δεν ξέρει τι θα πει ύπνος της νύχτας. Κάθε βράδυ εκεί. Εκτός τις φεγγαράδες του καλοκαιριού. Μόνο τότε παίρνει ρεπό η κολλητούλα μου. Ζωή κι αυτή, ε;

Την πειράζω καμιά φορά και της λέω πως θα κάνω τη ζωή της βιβλίο. Τι βιβλίο να γίνει; Θα τα διαβάζουν και θα τα περνάνε για ψέματα. Μπορεί μια ζωή να έχει τόσο πόνο και τόσο δάκρυ και τόσο κόπο και βάσανα;

Κι όμως κάποτε κι εκείνη κι εγώ υπήρξαμε δυο χαρούμενα κορίτσια... Με όλη την τρέλα της ηλικίας μας. Ντίσκο μέχρι τελικής πτώσεως. Κι αγαπημένο όσο λίγα το My Sharona...


Έλεγε κάτι για το γυροσφόνδυλο της Gyro... Πώς τέτοια ταχύτητα είχαν τα πόδια μας όταν χορεύαμε το My Sharona. Κι έπειτα αντί για τα πόδια, άρχισε να τρέχει ο χρόνος με ιλιγγιώδη ταχύτητα.

Νομίζετε με πειράζει αυτό; Λάθος κάνετε. Με πειράζει μόνο που δεν καταφέραμε να ζήσουμε όσα θέλαμε μαζί. Και με πειράζει που ούτε και θα τα ζήσουμε ποτέ. Κι ας κάνω πως πιστεύω τα όνειρα για τη φάρμα. Να έχουμε να λέμε δηλαδή; Α, όχι... Να έχουμε κάτι να μας δίνει δύναμη. Πως δε χάθηκαν όλα. Και μπορούμε να ξαναέχουμε όσα στερηθήκαμε. Να μένει ανοιχτή η ελπίδα. Ή μήπως η ψευδαίσθηση; Δεν ξέρω...

Ξέρω μόνο πως προχτές από αυτή την ελπίδα πιάστηκα και πάλι. Την ώρα που έβλεπα τα πάντα να γκρεμίζονται. Από εκείνη τη γλυκιά ανάμνηση πως θα αλλάζαμε τον κόσμο... Τώρα ακριβώς που βλέπουμε τις αλλαγές μα καθόλου δε μας αρέσουν. Τώρα που νιώθουμε εντελώς αδύναμοι να αλλάξουμε το παραμικρό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

My Sharona... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: My Sharona...   My Sharona... Icon_minitimeΣαβ Δεκ 13, 2008 12:02 am

The Knack - My Sharona


Ooh my little pretty one, pretty one.
When you gonna give me some time, Sharona?
Ooh you make my motor run, my motor run.
Gun it comin' off the line Sharona
Never gonna stop, give it up.
Such a dirty mind. Always get it up for the touch
of the younger kind. My my my i yi woo. M M M My Sharona...

Come a little closer huh, ah will ya huh.
Close enough to look in my eyes, Sharona.
Keeping it a mystery gets to me
Running down the length of my thighs, Sharona
Never gonna stop, give it up. Such a dirty mind.
Always get it up for the touch
of the younger kind. My my my i yi woo. M M M My Sharona...

When you gonna give it to me, give it to me.
It is just a matter of time Sharona
Is it just destiny, destiny?
Or is it just a game in my mind, Sharona?
Never gonna stop, give it up.
Such a dirty mind. Always get it up for the touch
of the younger kind. My my my i yi woo. M M M My Sharona...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
 
My Sharona...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: HOMA EDUCANDUS :: ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΠΡΥΜΗΣ-
Μετάβαση σε: