HOMA EDUCANDUS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


HOMA EDUCANDUS - Φόρουμ φιλοσοφίας, παιδείας, πολιτικής και ναυτιλίας!
 
ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλLatest imagesΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση

 

 ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8151
Registration date : 30/10/2007

ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ   ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Icon_minitimeΤρι Αυγ 11, 2009 2:10 am

Πάνε δέκα μέρες θαρρώ που κατεβάσαμε ρολά. Φόρουμ τέλος. Έχουν και οι διαχειριστές δικαίωμα να κάνουν διακοπές. Κι άλλο τόσο δικαίωμα να γράφουν στο χώρο τους ακόμη και όταν είναι κλειστός για τα μέλη.

Ίσως μια τέτοια απόφαση να μην είχε παρθεί απλώς και μόνο λόγω αναχώρησης από την Αθήνα. Μα ήταν και άλλα. Κουραστικά και από αυτά που σε κάνουν να πεις: Ως εδώ και μη παρέκει.

Βαρέθηκα πια να κάθομαι σκοπιά και να ελέγχω τι έγραψε ο ένας και ο άλλος. Έτσι κι αλλιώς δέκα λεπτά υπόθεση είναι να ανοίξει ο καθένας σήμερα ένα μπλογκ και να δημοσιεύει αυτόνομα. Τι είχατε δηλαδή τι χάσατε... Ή όπως έγραψε κάποιος τις προάλλες, έχασε η Βενετιά βελόνι.

Μεγάλωσα λέω πολύ και δεν πιστεύω πια σε μύθους. Ούτε και θέλω να ασκώ έλεγχο στο τι θα γράψει ο καθένας. Περίμενα πως θα υπάρχει στοιχειώδης υπευθυνότητα και σεβασμός στο χώρο που σας φιλοξενεί. Τι να κάνουμε; Στην εποχή μας αυτά είναι δυσεύρετα...

Ε, δε θα σκάσουμε κιόλας. Ναι; Και να σας πω και το άλλο; Επιτέλους ανάσανα. Ενάμιση χρόνο με έφαγε το άγχος. Να λείπει το βύσσινο... Προτιμώ να γράφω αυτά που θέλω, να ανεβάζω τις φωτογραφίες μου και τέλος. Και όποιος θέλει ας περνά και ας διαβάζει και ας βλέπει.

ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ _0031210

Ας βλέπει που βρισκόμαστε. Μπροστά σε ανοικτούς ορίζοντες. Να μαζεύουμε εμορφιά και καλοπέραση.

ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Iiiii110

Δειλινό στην Ηγουμενίτσα

ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Hpim9610

Πρωινό στον κήπο του πατρικού...

ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Iiiiiy13

Μια παραλία όλη δική μου!

Ιόνιο, λίγα χιλιόμετρα πριν την Πρέβεζα. Μονολίθι... Και στις σόλες των αλήτικων σανδαλιών μου όλα γραμμένα.

ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Iiiiiy14

Στην προκυμαία της Πρέβεζας

ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Iiiiiy15

Αραχτή στην όχθη του Αχέροντα

Είδες που σου λέω; Έχω πολύ καλύτερα πράγματα να κάνω από το να διαβάζω τις μπεκάτσες του καθενός. Πχ να μαζεύω κοχύλια στο Δρέπανο και εικόνες:

ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Iiiii111

Πύργος Ραΐου στην Ηγουμενίτσα

ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Hpim9511

Και το μικρό μου χωριουδάκι

Σύνορα Θεσπρωτίας με Γιάννενα... Ανάμεσα στα βουνά και δίπλα στο φαράγγι του Καλαμά.

Θα ήθελα να είσαι εδώ αυτή την ώρα. Να αφουγκραστείς τη φωνή της νύχτας. Και τους αντίλαλους από το πέρα βουνό. Ανάμεσα σ' αυτό και σε μένα το ρέμα του Μέγα Λάκου. Και η απόλυτη ερημιά. Ανθρώπινη εννοώ. Δηλαδή οργασμός ζωής... Κι από πάνω τα αστέρια. Μαργαριτάρια στο ολοσκότεινο στερέωμα.

Δεν την αλλάζω αυτή την ώρα, αυτόν τον τόπο με τίποτα στον κόσμο. Εκτός ίσως από όσα είδες λίγο πριν... Για λίγο, ε; Γιατί εδώ είναι η έδρα μου. Και το σημείο μηδέν.

Στα ατέλειωτα χιλιόμετρα αυτών των ημερών εκείνο που δε χρειάζομαι - στο λέω αυτό για να καταλάβεις - είναι η μουσική... Τρέχω ειδικά τη νύχτα μέσα στον κατασκότεινο δρόμο, αραιά και πού συναντώ και κάποιο αυτοκίνητο, κι άλλες φορές κανένα... Επιτέλους μόνη με μένα. Να σκέφτομαι και να παίρνω αποφάσεις.

Αύριο θα σας διηγηθώ την ιστορία της λεύκας. Της λεύκας μου...

Ίσως αυτή να σας πει περισσότερα από όσα άλλα έγραψα.

_________________
Έχω κι εγώ το έρτζι μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8151
Registration date : 30/10/2007

ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ   ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Icon_minitimeΤρι Αυγ 11, 2009 2:34 pm

ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ _02813

Πανσέληνος στην Πλαταριά

ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ _03611

_________________
Έχω κι εγώ το έρτζι μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8151
Registration date : 30/10/2007

ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ   ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ Icon_minitimeΤρι Αυγ 11, 2009 2:46 pm

ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ _02510

Παραλία Νησάκι στην Πέρδικα Θεσπρωτίας

Στο βάθος τα Σύβοτα

ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ _02611

_________________
Έχω κι εγώ το έρτζι μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
 
ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ - ΑΝΟΙΚΤΟΙ ΟΙ ΟΡΙΖΟΝΤΕΣ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΦΟΡΟΥΜ :: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε: