HOMA EDUCANDUS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


HOMA EDUCANDUS - Φόρουμ φιλοσοφίας, παιδείας, πολιτικής και ναυτιλίας!
 
ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλLatest imagesΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν

Πήγαινε κάτω 
+2
ΦΩΤΕΙΝΗ
ΔΑΝΑΗ
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν   Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Icon_minitimeΠαρ Μάης 09, 2008 2:51 pm



Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν
θα την περνάω φίνα,
θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν
θα φύγω σ' ένα μήνα.

Κι αν θα με φάνε τ' άγρια θηρία
θα με γράψουν και στην ιστορία
πως με φάγανε τα ζώα
κι όχι η μπόρα του αιώνα.

Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν
τον παιδικό μου φίλο,
παρέα με τον ελέφαντα
να μη μου δίνουν ξύλο.

Κι αν θα με φάνε τ' άγρια θηρία
θα με γράψουν και στην ιστορία
πως με φάγανε τα ζώα
κι όχι η μπόρα του αιώνα.

Θ' αφήσω το γραφείο μου
και τα υπάρχοντά μου,
θα πάρω το κορίτσι μου
να το 'χω συντροφιά μου.

Κι αν θα μας φάνε τ' άγρια θηρία
θα μας γράψουν και στην ιστορία
πως μας φάγανε τα ζώα
κι όχι η μπόρα του αιώνα.

Θα πάμε στη ζούγκλα με τον Ταρζάν
θα την περνάμε φίνα,
θα πάμε στη ζούγκλα με τον Ταρζάν
θα πάμε σ' ένα μήνα.

Στίχοι: Γιάννης Μαρκόπουλος
Μουσική: Γιάννης Μαρκόπουλος
Πρώτη εκτέλεση: Γιάννης Ντουνιάς
Άλλες ερμηνείες: Θέμης Ανδρεάδης
Θα πάω... στην άλλη ζούγκλα. Γιατί σε τούτη εδώ δεν τα αντέχω πια τα θηρία. Με ξεπέρασαν κι εμένα σήμερα. Τα όρια, όποια όρια είχα...

Και μη βρεθεί κανείς με δικαιολογίες διάφορες και άλλα σάπια. Δεν ξέρω γιατί ο Λιαντίνης έφτασε εκεί που έφτασε, γιατί πήρε τη στράτα και έφυγε, αλλά ο κόσμος εκεί έξω στο παραμικρό δεν έγινε καλύτερος από κείνη τη μέρα. Ζούγκλα και πίθηκοι και μακάκοι και κολομπίνοι.

Αν μπορούσα να ανοίξω το στόμα μου (καταταμένο επαγγελματικό απόρρητο) θα έλεγαν όλοι: Ποπό! Πού καταντήσαμε! Για μένα όμως δεν αλλάζει τίποτα. Και που ξέρετε και που δεν ξέρετε. Φτάνει που ξέρω και φτάνει που βλέπω η ίδια.

Φρενοκομείο και τράβα κορδέλα είπε εκείνος ο πολιτικός; Ε, ακόμη την τραβάνε και τελειωμό δεν έχει η τρέλα. Ο παραλογισμός, το πέρα βρέχει και ο καθένας την πάρτη του και άσε τους άλλους να πνιγούν.

Δεν ξέρω ειλικρινά τι πρέπει να μάθω σ' αυτά τα παιδιά. Να γίνουν άνθρωποι όταν όλοι γύρω είναι θηρία; Εκτός τόπου και χρόνου... Και γραφικός ο δάσκαλος που επιμένει να μιλάει για αρχές και ιδανικά. Και να μετράει τον κόσμο στο μέτρο του ανθρώπου. Εδώ ο νόμος και ο κανόνας είναι πλέον ό,τι φάμε, ό,τι πιούμε και ό,τι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
ΦΩΤΕΙΝΗ
Υποπλοίαρχος
Υποπλοίαρχος



Αριθμός μηνυμάτων : 265
Registration date : 13/01/2008

Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν   Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Icon_minitimeΠαρ Μάης 09, 2008 11:47 pm

Δανάη,
να σου υπενθυμίσω την τελευταία πρόταση του Προλογίσματος στις ''Ωρες των άστρων''.

«Όμως και τότε δεν θα έχει αλλάξει κάτι».
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Guantanamo
Τζόβενο



Αριθμός μηνυμάτων : 12
Registration date : 09/04/2008

Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν   Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Icon_minitimeΣαβ Μάης 10, 2008 1:37 pm

Δανάη, μου θύμισες ένα βίντεο που έιδα πριν κάμποσο καιρό. Δεν έχει άμεση σχέση με το θέμα που θίγεις.

Έχει σχέση όμως με τα παιδία και με τα ζώα.

Ο τίτλος του: "Μερικά παιδιά εύχονται οι γονείς τους να ήταν ζωά".



Τελικά μπορούμε να λέμε με απαξίωση ότι είναι κάποιος "ζώο"; Στα αφτιά μου ακούγεται πιο υποτιμητικό να πεις κάποιον "άνθρωπο". Κυρίως με αυτά που μαθαίνουμε και βλέπουμε κάθε μέρα...

Έβλεπα την υπογραφή ενός μέλους του φόρουμ. (Σαββόπουλος) "Πώς να κρυφτείς απ' τα παιδιά; Έτσι κι αλλιώς τα ξέρουν όλα."

Και δεν μπορώ να μην το σκέφτομαι. Τα ξέρουν αλήθεια όλα; Και τότε γιατί τα υπομένουν; Και τι δεν κάνουμε εμείς οι "μεγάλοι" και οι πιο "μυαλωμένοι"; Τους καταστρέφουμε την προίκα τους (τον κόσμο τους, την Γη), τα ποτίζουμε χαζό-γνώσεις μέσα από την τηλεόραση, δεν έχουμε χρόνο για να περάσουμε μαζί τους, τους λέμε ψέματα...

Η γιαγιά μου όταν έκανα σκανταλιές (ήμουν άτακτος πιτσιρικάς) μου έλεγε ότι χρειάζομαι βρεγμένη σανίδα... Ουτοπικό. Τώρα πια γελάω με αυτό... Που να την βρείς την σανίδα; Σε λίγα χρόνια δεν θα μπορούμε να το πούμε αυτό... Ίσως να λέμε "Αχ, πλαστική σανίδα που χρειάζεσαι εσύ...", ή "Θα σου πάρω το κομπιούτερ..." ή δεν ξέρω τι άλλο...

Απογοητευμένος είμαι. Δανάη, έρχομαι και εγώ στην ζούγκλα, ίσως θυμηθώ πως είναι να ζεις (όχι μόνο εγώ να ζώ) αλλά να φροντίζω και την αγέλη μου. Καλύτερα με τον Μόγλη να μεγαλώσω ξανά μέσα σε μια αγέλη λύκων. Σε μια αγέλη με αρχές και αξίες. Εκεί τουλάχιστον δεν έχει φτάσει ακόμα η "τεχνολογία" και η "εξέλιξη". Εκεί κάποια πράγματα θα πρέπει να είναι ακόμα ΑΓΝΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν   Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Icon_minitimeΚυρ Μάης 11, 2008 2:49 pm

Το θέμα, Gu, είναι άλλο... Μερικοί γονείς είναι χειρότεροι από ζώα.

Παράθεση :


"Εθίστηκα στην αιμομιξία", τόνισε ο πα-τέρας Γιόζεφ Φρίτσλ σε τοπικό περιοδικό
(8/5/2008 6:31:00 μμ) Πηγή: ΕΡΤ3


Ο Γιόζεφ Φρίτσλ, ο Αυστριακός που ομολόγησε ότι κρατούσε φυλακισμένη την κόρη του για 24 χρόνια στο υπόγειο του σπιτιού του και τη βίαζε, διέψευσε ότι την κακοποιούσε σεξουαλικά από την ηλικία των 11 ετών, όπως κατέθεσε η ίδια στην αστυνομία, καθώς "δεν είναι ο τύπος που κακοποιεί σεξουαλικά παιδιά" και σημείωσε ότι εθίστηκε στην αιμομιξία, γράφει σήμερα το τοπικό περιοδικό News, επικαλούμενο τον δικηγόρο του Φριτσλ Ρούντολφ Μάγερ. "Δεν είναι αλήθεια. Δεν είμαι ο τύπος που κακοποιεί σεξουαλικά παιδιά", είπε ο 73χρονος Γιόζεφ Φριτσλ, σύμφωνα με τον Μάγερ, ο οποίος αποκάλυψε στο News το περιεχόμενο των πολύωρων συνομιλιών που είχε πρόσφατα με τον πελάτη του.
Σε αντίθεση με την κατάθεση της Ελίζαμπετ στην αστυνομία, ότι ο πατέρας της την κακοποιοιούσε σεξουαλικά από τότε που ήταν 11 ετών, ο Φριτσλ είπε ότι άρχισε να τη βιάζει ένα χρόνο μετά τον εγκλεισμό της το 1984 σε ηλικία 18 ετών στο υπόγειο του σπιτιού του στο Αμστέτεν, στην Αυστρία. "Η επιθυμία μου να κάνω σεξ με την Ελίζαμπετ γινόταν όλο και πιο δυνατή", είπε. "Ήξερα ότι η Ελίζαμπετ δεν ήθελε να κάνω αυτό που της έκανα. Το ήξερα ότι την πλήγωνα (...) Ήταν σαν εθισμός (...) Στην πραγματικότητα ήθελα παιδιά μαζί της", σημείωσε.

Η 42χρονη σήμερα Ελίζαμπετ, η οποία έμεινε σχεδόν ένα τέταρτο του αιώνα κλεισμένη στο υπόγειο χωρίς παράθυρα του σπιτιού του Φριτσλ, έκανε επτά παιδιά μαζί του, τα οποία είναι σήμερα ηλικίας από 5 ως 19 ετών. Τρία από αυτά είχαν μείνει φυλακισμένα με τη μητέρα τους στο υπόγειο και δεν είδαν ποτέ το φως του ήλιου μέχρι την αποκάλυψη της ιστορίας πριν από σχεδόν δυο εβδομάδες.

Ο Φριτσλ είπε ότι έκλεισε την κόρη του στο υπόγειο για να την προστατεύσει από τον έξω κόσμο όταν αυτή άρχισε να "μην τηρεί κανέναν κανόνα" την περίοδο της εφηβείας. Η Ελίζαμπετ πήγαινε σε μπαρ, κατανάλωνε οινοπνευματώδη ποτά και κάπνιζε, είπε ο Φριτσλ, σημειώνοντας ότι το είχε σκάσει επίσης από το σπίτι κάποιες φορές. "Προσπάθησα να τη βγάλω από αυτόν τον βάλτο, της διοργάνωσα μαθήματα για να γίνει σερβιτόρα. Χρειαζόμουνα να πάρω μέτρα προφύλαξης, χρειαζόμουνα να δημιουργήσω ένα μέρος στο οποίο θα μπορούσα σε κάποιο βαθμό να την κρατήσω μακριά από τον έξω κόσμο, ακόμη και με τη βία αν χρειαζόταν", είπε.

Μετά τον εγκλεισμό της κόρης του στο υπόγειο, ο Φριτσλ βρέθηκε παγιδευμένος σε έναν κύκλο χωρίς διαφυγή και ως εκ τούτου είπε στη σύζυγό του ότι η Ελίζαμπετ είχε γίνει μέλος μιας αίρεσης. "Ήξερα όλο τον καιρό, καθ'όλη τη διάρκεια των 24 ετών, ότι αυτό που έκανα δεν ήταν σωστό, ότι πρέπει να είμαι τρελός που κάνω κάτι τέτοιο", είπε, αναφερόμενος στην "αυτοκρατορία" του, με την οποία εννοούσε τον κόσμο της Ελίζαμπετ στο υπόγειο. "Ωστόσο, έγινε ρουτίνα για μένα το να έχω μια δεύτερη ζωή στο υπόγειο του σπιτιού μου".

Ο αιμομίκτης πατέρας περιέγραψε εξάλλου τον εαυτό του ως άνθρωπο που εκτιμάει την αξιοπρέπεια και τους καλούς τρόπους και είπε ότι μπορεί να επηρεάστηκε στη ζωή του από την έμφαση που διδόταν στην πειθαρχία την περίοδο των Ναζί, κατά την οποία μεγάλωσε. "Παρ'όλα αυτά, δεν είμαι το τέρας που περιγράφουν τα μέσα ενημέρωσης (...) Όταν πήγαινα στο υπόγειο, πήγαινα λουλούδια στην κόρη μου και βιβλία και παιγνίδια στα παιδιά και έβλεπα περιπέτειες στο βίντεο μαζί τους, την ώρα που η Ελίζαμπετ μαγείρευε το αγαπημένο μας φαγητό. (...) Και τότε καθόμασταν όλοι μαζί στο τραπέζι και τρώγαμε", κατέληξε ο Φριτσλ.

Ο Μάγερ σημείωσε ότι ο πελάτης του πρέπει να υποβληθεί σε ψυχολογικά τεστ για να κριθεί αν μπορεί να δικαστεί.

Να υποβληθεί σε ψυχολογικά τεστ... Να τον βγάλουν τρελό δηλαδή και να την σκαπουλάρει... Αλλά όλους εκείνους που τόσα χρόνια δεν μπόρεσαν να σταματήσουν το έγκλημα, θα τους δικάσει κανείς;

Μπορεί αυτό το τερατόμορφο πλάσμα να αποτελεί μια ακραία αποκρουστική μορφή για την κοινωνία μας... Αλλά... Πόσοι άλλοι έχουν τις δικές τους ιδεοληψίες και βασανίζουν συνανθρώπους τους; Μπορεί να μην τις αποκαλούν "αυτοκρατορίες" αλλά το μοντέλο να φτιάχνει κάποιος το δικό του μικρόκοσμο και να απομονώνεται από την πραγματικότητα και τη λογική είναι δυστυχώς σύνηθες.

Αυτός ο αυστριακός είδε στην κόρη του το αντικείμενο του σεξουαλικού του πόθου... και ήθελε λέει να αποκτήσει παιδιά μαζί της... Μα το ίδιο τρελό δεν είναι κάποιος που ποτέ δε συνάντησε έναν άνθρωπο να αποκαλεί τον εαυτό του γιο του; Μόνο και μόνο γιατί άγγιξε τα οστά του... Τελικά η εποχή μας έχει τεράστια αποθέματα τρέλας... Ικανά να τρελάνουν και τον τελευταίο λογικό. Γιατί μη μου πείτε ότι αυτό το δύστυχο κορίτσι μετά από όσα τράβηξε κατάφερε να κρατήσει τη λογική της ανέπαφη...

Γι' αυτό σας λέω. Χίλιες φορές στη ζούγκλα με τον Ταρζάν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
Guantanamo
Τζόβενο



Αριθμός μηνυμάτων : 12
Registration date : 09/04/2008

Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν   Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Icon_minitimeΚυρ Μάης 11, 2008 10:10 pm

ΔΑΝΑΗ, νομίζω ότι είσαι άδικη. Πολύ άδικη...

Τα ζώα έχουν τρόπους και συμπεριφορές που δεν μοιάζουν καθόλου στους ανθρώπους. Σκληρότητα (ναι, δεν το αρνούμαι), αλλά και τρυφερότητα και αγάπη και ΣΕΒΑΣΜΟΣ στο είδος τους. Και κυρίως συντροφικότητα.

Δεν μου άρεσε η δεύτερή σου πρόταση...

Παράθεση :
Μερικοί γονείς είναι χειρότεροι από ζώα.

Είναι σαν ένα πέπλο που εμμέσως πλην σαφώς παραπέμπει στο ότι τα ζώα είναι χειρότερα ως έναν βαθμό από εμάς.

Συμφωνώ όμως σε όλα τα υπόλοιπα. Χιλίες και πoλύ περισσότερες φορές στην ζούγκλα μαζί με τον Ταρζάν και όσους άλλους έχουμε απομείνει με τα μάτια ανοιχτά και τα αφτία μας το ίδιο. Μερικές φορές νομίζω ότι όλο αυτό είναι απλά ένας εφιάλτης. Αλλά δεν είναι, είναι απλά η πραγματικότητα.

Ντρέπομαι, δεν σας κρύβω, μερικές φορές που είμαι μέλος αυτό του σμήνους που λέγεται ανθρώπινη φυλή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν   Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2008 8:56 pm

Έρχομαι τόσον καιρό μετά, αγαπητέ Gu.... να ομολογήσω το λάθος μου και την αδικία μου στα καημένα τα ζωάκια....

Όλα τα υπόλοιπα παραμένουν μία από τα ίδια. Εννοώ το ταξίδι προς τη ζούγκλα...

Εσύ Gu, πού βρίσκεσαι;;; Σε έχουμε χάσει τελευταία...

Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Myspac10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
ΔΙΩΝΗ
Admin
ΔΙΩΝΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 884
Location : Όπου γη και πατρίς
Registration date : 31/10/2007

Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν   Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2008 9:11 pm

Ναι στη ζούγκλα, όχι στον Ταρζάν. Αν είναι να κάνεις κάτι, κάνε το σωστά!!!


Αν και καλοκαιράκι είναι... μήπως να ξανασκεφτόσουν αντί για τη ζούγκλα να την κάνουμε προς Αστυπαλιά;;; Λέω εγώ... Εκείνος ο Αύγουστος παραήταν βαρύς πέρυσι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://diwni.blogspot.com/
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν   Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2008 9:57 pm

Αυτό ξαναπέστο. Αύγουστος και Αστυπάλαια έχουν πάρει οριστικά διαζύγιο. Καλύτερα Βάρκιζα παρά Λιβάδι...


Το μόνο που με ανησυχεί είναι τα μελτέμια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
χαλαρουιτα
Υποπλοίαρχος
Υποπλοίαρχος
χαλαρουιτα


Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 40
Location : Παπουαλίλι
Registration date : 24/02/2008

Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν   Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2008 10:03 pm

Έχω να προτείνω ΓΑΥΔΟ!!! Τι λέτε?? bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΔΑΝΑΗ
Admin
ΔΑΝΑΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 8144
Registration date : 30/10/2007

Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν   Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2008 10:10 pm

Ειδικά φέτος όχι....

Και στο βάζω για ερώτημα προς επίλυση... Γιατί φέτος όχι στη Γαύδο;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://educandus.blogspot.com/
χαλαρουιτα
Υποπλοίαρχος
Υποπλοίαρχος
χαλαρουιτα


Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 40
Location : Παπουαλίλι
Registration date : 24/02/2008

Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν   Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Icon_minitimeΚυρ Ιουν 29, 2008 10:17 pm

Γιατί φέτος όχι Γαύδο?confused Suspect confused

Γιατί είναι κοντά στην Αίγυπτο farao και θα πεθάνουμε από τη ζέστη?sunny
*Μπορεί να δούμε και καμήλες όμως...

Γιατί έχουν αυξηθεί τα ακτοπλοικά?? Evil or Very Mad

Γιατί δεν έχει αεροπλάνο για την Γαύδο?No

Γιατί θα έχουμε ντόπια ρακή? (Θα μπορούμε να πιούμε αυθεντικά ρακόμελα ΜΕ ΚΑΝΕΛΑtongue )

ΕΙΔΙΚΑ ΦΕΤΟΣ...confused
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
captain Nemos
Υποπλοίαρχος
Υποπλοίαρχος
captain Nemos


Αριθμός μηνυμάτων : 367
Location : Χαμένος στο πέλαγος
Registration date : 31/10/2007

Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν   Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Icon_minitimeΔευ Ιουν 30, 2008 12:32 am

Ας δοκιμάσω κι εγώ να παίξω.... Μόνο που θα παίξω με τις απαντήσεις της Χαλαρουίτας...

Γιατί φέτος όχι Γαύδο?

Γιατί είναι κοντά στην Αίγυπτο και θα πεθάνουμε από τη ζέστη?


Τα άλλα καλοκαίρια η Γαύδος θα απομακρυνθεί από την Αίγυπτο;;;

*Μπορεί να δούμε και καμήλες όμως...

Αληθώς;;; Έχει καμήλες η Γαύδος;;; Από πότε;;;


Γιατί έχουν αυξηθεί τα ακτοπλοικά??

Για τα άλλα νησιά οι ακτοπλόοι εφοπλιστές πρόκειται να κάνουν εκπτώσεις;;;

Γιατί δεν έχει αεροπλάνο για την Γαύδο?

Νομίζω ότι μιλάς σε καπετάνισσα... Θα προτιμούσε ποτέ το αεροπλάνο από το θαλάσσιο μέσο;;;

Γιατί θα έχουμε ντόπια ρακή? (Θα μπορούμε να πιούμε αυθεντικά ρακόμελα ΜΕ ΚΑΝΕΛΑ; )

Φέτος μόνο η Γαύδος έχει ρακή;;;

Οπότε;;; Το γιατί όχι φέτος έμεινε αναπάντητο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://arxipelagos.blogspot.com/
χαλαρουιτα
Υποπλοίαρχος
Υποπλοίαρχος
χαλαρουιτα


Αριθμός μηνυμάτων : 418
Ηλικία : 40
Location : Παπουαλίλι
Registration date : 24/02/2008

Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν   Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν Icon_minitimeΔευ Ιουν 30, 2008 1:14 am

Γιατί όχι φέτος... Και γιατί όχι στη Γαύδο...

Καταρχήν δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάτι προσωπικό με το νησί αυτό! Άρα, θα πρέπει να το θέσουμε σε χρονικούς περιορισμούς... Φέτος είναι η λέξη κλειδί...

Φέτος... Μήπως έχετε κανονίσει για αλλού φέτος;

Μήπως γίνεται κάτι στην Γαύδο φέτος και υπάρχει προσπάθεια αποφυγής;

Μήπως έχουν βγει πάλι τίποτα προφήτες-της-συντέλειας-του-κόσμου και μιλάνε για το φετινό καλοκαίρι και τη Γαύδο;

Μήπως δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ και ήρθε καιρός να το πεις; Μήπως.;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Θα πάω στη ζούγκλα με τον Ταρζάν
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: HOMA EDUCANDUS :: ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΠΡΥΜΗΣ-
Μετάβαση σε: