HOMA EDUCANDUS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


HOMA EDUCANDUS - Φόρουμ φιλοσοφίας, παιδείας, πολιτικής και ναυτιλίας!
 
ΠΟΡΤΑΛ ΛΙΑΝΤΙΝΗΣΦόρουμΠόρταλLatest imagesΔΙΟΠΤΕΥΣΕΙΣΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟ ΔΙΚΤΥΟΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Καλή Σαρακοστή!

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΙΩΝΗ
Admin
ΔΙΩΝΗ


Αριθμός μηνυμάτων : 884
Location : Όπου γη και πατρίς
Registration date : 31/10/2007

Καλή Σαρακοστή! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Καλή Σαρακοστή!   Καλή Σαρακοστή! Icon_minitimeΤετ Μαρ 04, 2009 12:35 am

Με υγείαν, χαράν, οικογενειακήν θαλπωρήν, προσωπικήν γαλήνην και επαγγελματικάς επιτυχίας!!! (ξέχασα τίποτις;; συμπληρώστε το μόνοι σας, άντε να κάνετε κάτι κι εσείς!)

Αν και ρε παιδιά... αυτές οι ευχές μόνο στη Σαρακοστή ταιριάζουν. Γιατί μοιάζουν σαν τραπέζι της Καθαρής Δευτέρας. Της νηστείας με τα χταπόδια και τα καλαμαράκια και τα ντολμαδάκια και την ταραμοσαλάτα και τη μελιτζανοσαλάτα και τις ελιές δέκα λογιώ και τα τουρσιά και τις λαγάνες και να και ο χαλβάς από πάνω να ρουπώσουν οι αχόρταγες κοιλιές!

μαμώτο το ...έρατό μου! νηστεία είναι αυτό το πράμα; που γεμίζουν τα νοσοκομεία από τις δυσπεψίες και τα παραφουσκωμένα στομάχια;

και τρομάρα στα πατζάκια μας... τι καλή σαρακοστή λέμε που διαρκώς πάσχα έχουμε με σουβλάκια και κοντοσούβλια και γύρους και κοκορέτσια;

το λέγαν κάποτε οι άνθρωποι μα το εννοούσαν κιόλας...

τώρα τι να πεις; πλαστικά όλα και οι ευχές μας πλαστικές... και άνευ ουσίας και αντικρύσματος...

τσπ... ας το πω για να το πω κι εσείς κρατήστε πως δεν το λέω χωρίς γνώση... την αγάπη μου δηλαδή και πως θέλω να είστε όλοι καλά:

ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://diwni.blogspot.com/
 
Καλή Σαρακοστή!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
HOMA EDUCANDUS :: HOMA EDUCANDUS :: ΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΠΡΥΜΗΣ-
Μετάβαση σε: